Весною 2025 року масличні культури в Ростовській області планується посіяти на площі 1,14 млн га, з яких 945 тис. га віддано під соняшник, повідомила перший заступник міністра сільського господарства та продовольства регіону Ольга Горбанєва на засіданні уряду регіону.
У 2024 році у структурі посівних площ на Дону соняшник займав 899 тис. га, отже, у цьому році площа сівби збільшиться приблизно на 5%.
За даними аналітичного центру селекційно-семеноводчої компанії RUSEED, за обсягом сівби цієї культури Ростовська область у 2025 році збереже місце в топ-3 регіонів, поступившись лише Саратовській (1,47 млн га) та Оренбурзькій областям (1,13 млн га). У 2025 році загальна площа посівів під соняшником в Росії може незначно скоротитися на 1,2% і скласти 9,6 млн га, тоді як частка масличних культур у загальному обсязі посівів продовжить зростати і сягне 23,7%.
"Незважаючи на перерозподіл посівних площ на користь інших масличних (ріпаку та сої), соняшник залишається однією з найрентабельніших культур", - вважають в RUSEED.
Як повідомляв РБК Ростов, південні регіони традиційно є основним джерелом соняшнику для переробки та експорту, що створює стійкий попит на продукцію. Зростання експортних мит на соняшникову олію призвело до зниження внутрішніх цін на готову продукцію та сировину до кінця року, проте з січня 2025 року ціни на соняшник на Півдні знову почали зростати, досягнувши до кінця місяця 42-45 тис. руб./т з ПДВ.
За словами учасників ринку, аграрії посилаються на неурожай і намірені відшкодувати втрати в цьому сезоні за рахунок високих цін на соняшник.